Nederlands

Uitspraak
Woordafbreking
  • bloe·men·vei·ling
Woordherkomst en -opbouw
enkelvoud meervoud
naamwoord bloemenveiling bloemenveilingen
verkleinwoord

Zelfstandig naamwoord

de bloemenveilingv

  1. (economie) plaats waar telers bloemen aan de meestbiedende verkopen; plaats waar men beroepsmatig in bloemen handelt
     Nederland is voor de internationale drugshandel een belangrijk land, zo blijkt. "Eerder zijn er al leden van de clan in Nederland opgepakt vanwege de Duisburg-moorden in 2007. Daarna kwamen ze in beeld door hun cocaïnesmokkel tussen ladingen van de Aalsmeerse bloemenveiling", zegt Adèr, die in het voorjaar komt met een vijfdelige podcast over de tentakels van de Zuid-Italiaanse maffia.[2]
     De tuinbouwsector vreest niet alleen de bacterie zelf, maar ook de maatregelen die bij een uitbraak nodig zijn. Op last van de Europese Unie moeten alle planten binnen 100 meter van besmette bomen worden vernietigd. Bovendien wordt om de besmette plek een bufferzone van 10 kilometer in gesteld waarin 5 jaar lang geen planten mogen worden vervoerd. Veltmans: "Stel je voor dat zoiets in Aalsmeer gebeurt, dan ligt de bloemenveiling 5 jaar plat".[3]

Gangbaarheid

Meer informatie

Verwijzingen

  1. Woordenboek der Nederlandsche taal (1864-2001).
  2.   Weblink bron “'Maffiaclan 'ndrangheta voelt van deze actie bijna niks'” (Woensdag 5 december 2018, 17:38), NOS
  3.   Weblink bron “Ook in Nederland angst voor Italiaanse 'olijfpest'” (Vrijdag 17 juni 2016, 09:44), NOS