Nederlands

Uitspraak
Woordafbreking
  • va·kan·tie·vei·ling
Woordherkomst en -opbouw
enkelvoud meervoud
naamwoord vakantieveiling vakantieveilingen
verkleinwoord

Zelfstandig naamwoord

de vakantieveilingv

  1. het per opbod verkopen van vakantiereizen en andere toegangsbewijzen
     De zanger maakt gebruik van sites als actievandedag.nl, kortingspret.nl en vakantieveilingen.nl om toegangsbewijzen, die normaal rond de 70 euro zijn, tegen dumpprijzen te verkopen. ,,Elk ticket dat via Vakantieveilingen wordt verkocht, is een noodgreep", zegt een zeer ervaren concertorganisator. ,,De Toppers verkopen al jaren via die site tickets voor de tweede ring, maar van hen is het algemeen bekend”, zegt een andere organisator, die eveneens beschikt over vele jaren ervaring. ,,Voor een artiest als André Hazes, die in het verleden Ahoy wel gemakkelijk gevuld kreeg, is dit uitzonderlijk. Je ziet dit weliswaar vaker gebeuren, maar dan met beginnende of uitgerangeerde artiesten.”[1]

Gangbaarheid

Verwijzingen

  1.   Weblink bron
    Alexander van Eenennaam
    “André Hazes moet concertkaarten voor dumpprijzen verkopen: ‘Dit wordt hoe dan ook verlies’” (25-10-2023), Tubantia